dostarczamy nowoczesne technologie
Niedziela, 12 lipca

FAQ - Najczęściej zadawane pytania


Grupa:

1. Dlaczego miernik cęgowy nie mierzy napięcia i prądu, gdy cęgami obejmuję standardowy przewód zasilający od radia lub innego sprzętu AGD, mimo że w danym momencie sprzęt ten działa?

2. Jaka jest maksymalna średnica przewodu, który można objąć cęgami mierników MS2002 i MS2002A?

3. Jaka może być przyczyna błędnych wskazań miernika TES-46 (tester okablowania)?

4. Czy miernik M-890C+ jest wyposażony w sondę temperatury?

5. Co to jest pirometr ?

6. Co to jest termografia / termowizja ?1. Dlaczego miernik cęgowy nie mierzy napięcia i prądu, gdy cęgami obejmuję standardowy przewód zasilający od radia lub innego sprzętu AGD, mimo że w danym momencie sprzęt ten działa?
Mierniki cęgowe przy pomiarach z użyciem cęgów wykrywają zmiany pola magnetycznego wytwarzanego przez przewodnik, w którym przepływa prąd elektryczny. W przypadku gdy umieścimy bardzo blisko siebie dwa przewodniki, w których płynie w przeciwnych kierunkach prąd elektryczny, oba pola magnetyczne znoszą się (zerują). Jest to bezpośrednia przyczyna braku wskazań na przyrządzie pomiarowym. Aby uzyskać poprawny pomiar, należy rozciąć przewód zasilający, tak aby oddzielić od siebie obie żyły (uwaga : ze względów bezpieczeństwa nie zalecamy tej czynności !!!). Dopiero teraz, obejmując cęgami dowolną żyłę, można uzyskać poprawne wskazanie miernika.

2. Jaka jest maksymalna średnica przewodu, który można objąć cęgami mierników MS2002 i MS2002A?
Obydwa mierniki można stosować do pomiarów na przewodach o średnicy do 28mm.

3. Jaka może być przyczyna błędnych wskazań miernika TES-46 (tester okablowania)?
Przed dokonaniem pomiarów należy skalibrować tester oraz poprawnie zdefiniować typ i kategorię mierzonego przewodu. Szczegóły kalibracji opisane są w instrukcji dołączonej do miernika oraz na naszej stronie w pliku PDF.

4. Czy miernik M-890C+ jest wyposażony w sondę temperatury?
Wszystkie mierniki z naszej oferty (wyposażone w funkcję pomiaru temperatury) posiadają w standardowym wyposażeniu sondę temperatury typu K umożliwiającą pomiar temperatur w zakresie od -50°C do 250°C.

5. Co to jest pirometr ?
Pirometr - przyrząd pomiarowy do bezdotykowego pomiaru temperatury.
Wszystkie ciała o temperaturze wyższej od temperatury zera bezwzględnego emitują promieniowanie cieplne o podobnej charakterystyce, zwanej promieniowaniem ciała doskonale czarnego. Pirometr analizuje to promieniowanie i na jego podstawie określa temperaturę.

6. Co to jest termografia / termowizja ?
Termografia to proces obrazowania w paśmie średniej podczerwieni (długości fali od ok. 0,9 do 14 µm). Pozwala na rejestrację promieniowania cieplnego emitowanego przez ciała fizyczne w przedziale temperatur spotykanych w warunkach codziennych, bez konieczności oświetlania ich zewnętrznym źródłem światła. Dodatkowo umożliwia dokładny pomiar temperatury tych obiektów.
Termografia wykorzystywana jest między innymi w zastosowaniach naukowych, medycznych, policyjnych, wojskowych, przy diagnostyce urządzeń mechanicznych, obwodów elektrycznych i budynków. Termografia obecnie uważana jest za najbardziej atrakcyjną metodę pomiaru temperatury na odległość.

na początek