Komunikacja Bezprzewodowa
Niedziela, 9 sierpnia
MIKROTIK

Produkty marki MIKROTIK

System Operacyjny RouterOSSystem Operacyjny RouterOS
MikroTik RouterOS jest systemem operacyjnym firmy MikroTik pracującym na platformach sprzętowych RouterBOARD. Rozwiązanie ofer

 

uje niezbędne funkcjonalności sieciowe w tym m.in. routing, firewall, zarządzanie pasmem, bezprzewodowy punkt dostępu, hotspot, połączenia punk-punkt, bramy, serwer VPN i wiele innych. RouterOS jest samodzielnym systemem operacyjnym opartym o Linux kernel v2.6, wyposażonym w szybki i prosty w obsłudze interfejs.

 

Sprzęt
Podstawą są dedykowane platformy sprzętowe, które są dostarczane z preinstalowalnym systemem RouterOS. System może być również instalowany na wielordzeniowych i wieloprocesorowych platformach (SMP). Obsługuje instalacje na IDE, SATA i USB, kartach CF i SD, dyskach SDD oraz pamięciach masowych. Obsługuje wiele rodzajów interfejsów przewodowych w tym najnowszy 10 Gigabit Ethernet oraz bezprzewodowych w standardach 802.11a/b/g/n jak również modemy 3G.

RouterBOARD

Konfiguracja

RouterOS obsługuje różne metody konfiguracji. Lokalnie za pomocą klawiatury i monitora, z konsoli szeregowej, przez Telnet i SSH jak również za pomocą narzędzia konfiguracyjnego o nazwie Winbox. Nowy RouterOS v4 jest językiem skryptowym Lua, który oferuje różne podejścia w automatyzacji i programowaniu routerów.

Strona producenta: http://www.mikrotik.com

Konfiguracja


zmień widokzmień widokzmień widok


na początek